У найближчі 3 роки інвестиції в будівельну сферу України можуть скласти до 2 млрд. дол.
Таку думку за результатами Світового форуму глобальних інвестицій та сталого розвитку (CC Forum Monaco Global Investment in Sustainable Development), висловив Валерій Кодецький, засновник та президент девелоперської компанії City One Development.
За його словами, учасники Форумуоцінили інвестиційний потенціал української будівельної галузі щонайменше в 50 млрд. дол. Він наголосив, що потужних іноземних інвесторів цікавить насамперед створення нових заводів та виробничих потужностей, участь у великих інфраструктурних проєктах та реалізація проєктів в сегментах комерційної та житлової нерухомості. Експерт зазначив, що за 5-7 років рівень інвестицій в українську будівельну галузь може скласти до 10 млрд. дол.
«Світовий бізнес схвально оцінює розпочаті реформи в будівельній сфері України. Проте головним мерилом стане не лише номінальне реформування, а його реальна ефективність. Учасники Форуму прогнозують, що Україна найближчі 3 роки здатна залучити до 2 млрд дол. зі щорічною прогресією до 20%», – наголосив експерт.
Валерій Кодецький підкреслив, що одним із важливих напрямів розвитку вітчизняного девелопменту може стати переорієнтація бізнес-процесів на створення високотехнологічного замкненого циклу виробництва сучасного будівельного устаткування та матеріалів, які б відповідали світовим трендам в екобезпеці та енергоощадності.
«Що стосується інвестиційної привабливості України, то світові бізнес-лідери майже одностайно вважають Україну однією з країн з найбільшим потенціалом розвитку, відтак –привабливою для довгострокових інвестицій», – розповіла керуюча партнерка об’єднання девелоперів житлової нерухомості RED Community Тетяна Шульга-Забєльська.
Вона вважає, що за умови успішного завершення будівельної реформи, у 2022-2024 роках іноземні інвестиції в будівельну сферу України можуть зрости до 300-500 млн. дол.
На її думку, більшість інвестицій, а це понад 40%, припаде на розвиток масштабних проєктів зі створення технопарків та потужностей для виробництва сучасних будівельних матеріалів. Близько 35% залучених коштів може піти на інфраструктурні об’єкти, і 25% інвестицій стосуватимуться безпосередньо проєктів комерційної та житлової нерухомості.
Читайте також: Втекти від суєти: нові котеджні містечка в передмісті