Що відомо

Як сказано на сайті проекту Habitat for Humanity, вони не дарують будинки, а продають їх малозабезпеченим сім’ям за низькими цінами в безвідсоткову іпотеку. Першими, хто отримав такий будинок від Habitat for Humanity є Ейпріл Стрінгфілд та її 13-річний син.

  • Об’єкт площею 111 квадратних метрів надрукували в околицях міста Вільямсберг, штат Вірджинія.
  • В основі конструкції лежить каркас зі швидкотвердного бетону.
  • За словами забудовників, матеріал володіє довгостроковими перевагами – добре зберігає температуру і стійкий до пошкоджень.
Для друку зовнішніх стін використали бетон замість пиломатеріалів

Для друку зовнішніх стін використали бетон замість пиломатеріалів / Фото проєкту Habitat for Humanity

  • Принтери дозволили скоротити вартість будівництва на 15 відсотків.
  • Будинок має три спальні та дві ванні кімнати.
  • Такий будинок має різноманітні розумні домашні системи.
  • За їх моніторинг відповідає комп’ютер на базі Raspberry Pi.
  • Розроблені алгоритми не тільки стежать за безпекою, але і керують датчиками світла, води та опалення, знижуючи комунальні витрати.
  • У перспективі будинок планують оснастити сонячними батареями.
Ейпріл Стрінгфілд з представницею проєкту Habitat for Humanity Джанет В. Грін 

Ейпріл Стрінгфілд з представницею проєкту Habitat for Humanity Джанет В. Грін / Фото проєкту Habitat for Humanity

Запатентована система моніторингу на базі Raspberry Pi від Virginia Tech буде використовуватися вдома для відстеження та підтримки даних про середовище в приміщенні, щоб увімкнути серію додатків для розумних будівель. Маккой додав, що Ейприл має отримувати низькі рахунки за комунальні послуги, зберігаючи при цьому комфорт. Будинок буде оснащений сонячними панелями для ще більшої економії коштів після того, як родина вселиться.

Мангеймер похвалив Співдружність Вірджинії (Commonwealth of Virginia) за передбачливість і сміливість продовжити створення 3D-друкованого будинку.

Alquist встановлює 3D-принтер на кухні кожного будинку, який він будує. Ейприл отримає комп’ютерний файл для завантаження, який дозволить їй роздрукувати ручки, кришки вимикача світла та інші замінні деталі за допомогою власного 3D-принтера.

Ми з сином дуже вдячні. Я завжди хотіла бути домовласницею. Це мрія, що стала дійсністю,
– сказала Ейпріл Стрінгфілд.

До нового будинку сім’я в’їхала перед Різдвом.

Компанія Alquist, яка займалася друком, використовує технології 3D-друку для зниження вартості будівництва. У майбутньому вона планує створювати не тільки будинки для однієї сім’ї, а й багатоквартирні, змішані й будинки для престарілих по всій території США.

«Те, що ви бачите… це чотири роки крові, поту та сліз, щоб з’ясувати, як це зробити», – сказав він. «Вірджинія є лідером у будівництві будинків на основі 3D-друку».

Дел Марсія Прайс (VA-HD 95), член ради директорів місцевої некомерційної організації, зачитала привітання від губернатора Ральфа Нортема. У цих зауваженнях Нортем відзначив лідерство Habitat for Humanity, зазначивши важливість будівництва доступного житла. «Ми не можемо задовольнити цю потребу поодинці, а для цього потрібно село», – сказав він. «Від імені вдячної Співдружності я дуже вдячний за роль, яку ви відіграєте, піднявши всі наші села».

Співробітник Конгресу Ерін Картер представляла на заході сенатора Марка Уорнера, а сенатор Тім Кейн надав родині лист із привітаннями.

Серед присутніх були численні інші державні посадовці, зокрема деякі з Наглядової ради округу Джеймс Сіті; Бакстер Картер, керівник апарату сенатора Монті Мейсона; і Дел Аманда Баттен (VA-HD 96).

«Я не можу уявити кращого різдвяного подарунка», – сказав Баттен, назвавши дім «джерелом стабільності та радості» для сім’ї.